google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 18.02.2019
  1 USD
  3.8286
  -0.004
  1 EUR
  4.3317
  0.0074
  1 CHF
  3.8150
  0.0069
  1 GBP
  4.9437
  0.0333
  1 RUB
  0.0578
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zdecydowana akceptacja Klientów jeszcze przed wprowadzeniem na rynek szafy VX25

  rittal logo

  Jak sprawić, by najlepsze stało się jeszcze lepsze? Odpowiedź brzmi: słuchać, patrzeć i uczyć się. Efekt: nowy system szaf pełnogabarytowych VX25. Od początku pracy nad nowym produktem kluczową rolę odgrywały naukowe analizy procesów warsztatowych w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, ścisły dialog z klientami oraz doradztwo ze strony rady klientów Rittal.

  Holger Mrzyglodzik, kierownik projektu w Schubs Steuerungstechnik GmbH Źródło: Rittal Sp. z o.o.
  Holger Mrzyglodzik,
  kierownik projektu w Schubs
  Steuerungstechnik GmbH
  Źródło: Rittal Sp. z o.o. 

  Przed opracowaniem nowej szafy pełnogabarytowej VX25 Rittal zainicjował trwające rok badania terenowe na trzech kontynentach. Wspólnie z instytutem PMO Usability-Engineering & Organisations-Entwicklung z Monachium przeprowadzono badania terenowe wśród licznych konstruktorów aparatury rozdzielczej i sterowniczej.

  Badacze dokumentowali pisemnie, na zdjęciach i filmach codzienną pracę firm w Niemczech, USA oraz Chinach – w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. W rezultacie powstało 150 konkretnych wymogów dotyczą-cych nowej szafy, które Rittal uzupełnił również o ustalenia ze współpracującą z firmą Radą Klientów.

  Zredukowanie złożoności

  Według kierownika projektu w Schubs Steuerungstechnik GmbH – Holgera Mrzyglodzik  –zdecydowaną zaletą nowego systemu szaf pełnogabarytowych jest znacznie zmniejszona liczba komponentów montażowych oraz zwiększona funkcjonalność. Zastosowanie w nowym  rozwiązaniu kompleksowej, ciągłej siatki wymiarowej 25 mm sprawia, że we wszystkich płaszczyznach i poza granicami szafy zmniejsza się liczba pojedynczych części (około 40% mniej).

  Łatwy montaż

  Szafa VX25 jest lepsza niż jej poprzednia wersja TS 8 m.in. ze względu na bardziej przyjazny dla użytkownika montaż. Nowy profil ramy z siatką 25 mm jest stosowany kompleksowo co sprawia, że zabudowa szafy stała się znacznie elastyczniejsza. Poza tym istnieje też możliwość łatwiejszego instalowania takich komponentów jak: ściany działowe i grodziowe, osłony zabezpieczenia przed dotykiem (także z tyłu) oraz płyt montażowych od tyłu.

  Montaż szafy VX25 nie wymaga wiele czasu oraz nie jest skomplikowany. Dla przykładu montaż i demontaż drzwi możliwy jest bez żadnych narzędzi. Bez narzędzi montuje się również nowy system uchwytów drzwiowych snap-on - kilkoma ruchami ręki. 

  Różnorodne zastosowania

  Zalety są widoczne także w praktyce – szafa VX25 ma bardziej wszechstronne zastosowanie. Dzięki współpracy ze specjalistami z zewnątrz i klientami Rittal mógł opracować nowy system szaf sterowniczych, który od samego początku spotyka się z akceptacją Klientów i montażystów. Głównym celem przy jej tworzeniu był zapewnienie klientom maksimum korzyści.

  Źródło:
  Rittal Sp. z o.o. Automatyka przemysłowa, energetyka, elektronika
  Artykuł został dodany przez firmę

  Rittal Sp. z o.o. Automatyka przemysłowa, energetyka, elektronika

  Rittal z siedzibą główną w Herborn, w Hesji, jest wiodącym w skali światowej dostawcą systemów techniki szaf sterowniczych i obudów, systemów rozdziału mocy, klimatyzacji systemowej oraz infrastruktury IT.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.