google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie
  Kursy walut 18.12.2018
  1 USD
  3.7668
  -0.0203
  1 EUR
  4.2853
  -0.0053
  1 CHF
  3.7989
  -0.0036
  1 GBP
  4.7654
  -0.0064
  1 RUB
  0.0565
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Piłkarski igus na targach Mach-Tool

  Logo igus

  Znana z tworzenia innowacyjnych technologii firma igus już kibicuje polskim piłkarzom. Na poznańskich targach Mach-Tool, które ruszają 5. czerwca, swoje stoisko zamieni w mundialową strefę kibica. Oczywiście zawierającą szereg rozwiązań z zakresu systemów doprowadzenia energii i mediów do aplikacji ruchomych, polimerowe łożyska bezsmarowe prezentowane w formie od tulei ślizgowych, aż po gotowe napędy liniowe.

  Piłkarski igus na targach Mach-Tool

  Zawsze staramy się by nasze stoiska targowe były jak najciekawsze dla odwiedzających nas gości. W tym roku rzeczywiście postawiliśmy na niestandardowy projekt. Postanowiliśmy, że motywem przewodnim na poznańskich targach Mach-Tool będzie piłka nożna, bo chcemy kibicować polskiej drużynie – zapowiada Paulina Skowron, Marketing Manager igus Polska. – Oprócz motywów graficznych związanych z piłką nożną będzie też m.in. piłkarski catering oraz piłkarski konkurs z nagrodami. Więcej nie chcemy na razie zdradzać. To ma być niespodzianka dla naszych gości...

  Mundialowa otoczka nie powinna jednak nikogo zmylić – najważniejsza na stoisku igus będzie technologia. To ona stanie się prawdziwym reżyserem targowej gry.

  Technologia wygrywa

  W Poznaniu prezentowane będą rozwiązania, dotyczące automatyzacji produkcji i obróbki metali, bezpośrednio wpisujące się w rewolucję technologiczną dziejącą się na naszych oczach. Na tak zdefiniowanym wydarzeniu nie mogło zbraknąć spółki igus, jednego z europejskich liderów w innowacyjnych technologiach związanych z wyrobami z polimerów w ruchu, na potrzeby m.in. przemysłu metalowego. Oferta, którą pokaże firma jest (mówiąc językiem piłkarskim) przysłowiowym strzałem w okienko idei Przemysłu 4.0.

  Jesteśmy producentem inteligentnych tworzyw „smart plastics“, które monitorują swój stan i na czas ostrzegają o zbliżającym się zużyciu, czy przeciążeniu. Takie rozwiązanie upraszczają konserwację i obniżają koszty w fabryce przyszłości, która z naszej perspektywy jest już fabryką dnia dzisiejszego – podkreśla Hubert Kowalczyk, Product Manager igus Polska. – Tegoroczną nowością, którą zaprezentujemy w Poznaniu, jest infrastruktura informatyczna, pozwalająca skutecznie zarządzać danymi, generowanymi przez produkty smart plastics. Może ona stanowić osoby system dostarczany przez igus lub zostać zintegrowana z systemem ERP klienta. Systemy te wpisują się w koncepcję Internetu Rzeczy oraz Machine Learning.

  Twórca technologii „smart plastics” zaprezentuje konkretne rozwiązania techniczne, mogące usprawnić i przyspieszyć proces produkcyjny w wielu branżach przemysłu. Wśród nich znajduje się Module Connect - uniwersalne, modułowe złącze kablowe. Powstało ono w celu łączenia kabli elektrycznych, światłowodów i układów pneumatycznych. Na jego końcu zamiast wielu oddzielnych znajduje się jedna multi-wtyczka.  Targową nowością igusa będzie też prowadnik P4.1 dla najbardziej wymagających aplikacji. Jego charakterystyka to: przejazdy do 800 m, przy prędkości 5m/s oraz żywotność pozwalająca na przebiegi nawet 450.000 km.

  Firma zaprezentuje też całą gamę (w tym nowości) technologii polimerowych łożysk bezsmarowych: od tulei ślizgowych, aż po gotowe napędy liniowe. Będą też cieszące się dużym powodzeniem w ostatnim czasie rozwiązania dedykowane branży meblarskiej.

  Producenci z tej branży znają nas z bezsmarownych łożysk. Obecnie zaprezentujemy nowe rozwiązania do prowadzenia przewodów w regulowanych biurkach – mówi Hubert Kowalczyk. – Mówiąc nieco szerzej, rozwijamy gamę produktów LEAN, które łączą solidne wykonanie z łatwością montażu. Jest to bardzo doceniane przez producentów maszyn, którzy szukają nowych możliwości zwiększania wydajności.

  Co łączy igusa z  Robertem Lewandowskim?

  Paleta technologicznych nowości, które zobaczyć będzie można na mundialowym stoisku igus, jest - jak widać - bogata. Warto w tym kontekście zadać sobie pytanie: co łączy ze sobą tworzenie i oferowanie na rynku inteligentnych technologii z Mistrzostwami Świata i piłkarską reprezentacją Polski?  Jest nim zespół, niezbędny do tego by osiągnąć sukces zarówno w sporcie, jak i przemyśle.

  „Gra zespołowa” jest w igus ogromnie ważna. Chodzi nie tylko o dobrą współpracę pomiędzy wszystkimi członkami zespołu, ale też o świadomość, że każdy z nas pełni w firmie równie istotną rolę i ma wpływ na realizację naszych wspólnych celów – podkreśla Paulina Skowron.

  Odbywający się w dniach 5-8 czerwca Salon Obrabiarek i Narzędzi Mach-Tool, jest częścią Targów ITM Polska. Ich organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest to jedno z największych w Europie wydarzeń, skupiających wszystkie branże związane z przemysłem metalowym. Motto tegorocznych Targów brzmi „Na drodze do Przemysłu 4.0”.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.