google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 17.07.2019
  1 USD
  3.8038
  0.0171
  1 EUR
  4.2644
  0.0062
  1 CHF
  3.8434
  -0.0041
  1 GBP
  4.7175
  -0.0039
  1 RUB
  0.0605
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Panasonic robi kolejny krok w stronę pełnego przejścia na R32, wprowadzając zmodernizowaną linię PACi

  Panasonic logo

  Panasonic przedstawił zmodernizowane modele PACi, w tym agregaty 10, 12,5 i 14 kW oraz wewnętrzne jednostki kasetonowe, sufitowe, naścienne i kanałowe wykorzystujące czynnik R32. Tym samym firma realizuje swój plan przystosowania wszystkich systemów klimatyzacyjnych wymagających mniej niż 3 kg czynnika chłodniczego do pracy z przyjaznym środowisku R32. Jego zaletą jest większa efektywność, zerowy wpływ na warstwę ozonową i o 75 proc. mniejszy wpływ na globalne ocieplenie w porównaniu z systemami R410A.

  Panasonic robi kolejny krok w stronę pełnego przejścia na R32, wprowadzając zmodernizowaną linię PACi

  Dzięki zmodernizowanej linii PACi R32 dystrybutorzy i instalatorzy urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic mogą zaoferować klientom rozwiązanie zgodne nie tylko z obecnymi, ale i przyszłymi regulacjami Unii Europejskiej. Z kolei klienci, którzy przestawią się na systemy z nowym czynnikiem będą mogli zaoszczędzić energię i tym samym koszty, dzięki wyższej wydajności energetycznej R32 - nawet do 10 proc. w porównaniu z R410A.

  Zaletą linii PACi R32 jest także zdalny sterownik kompatybilny z aplikacją Datanavi. Dzięki niemu użytkownik lub instalator może błyskawicznie sprawdzić wszelkie informacje o produkcie bezpośrednio na swoim smartfonie. Wystarczy nakierować go w stronę sterownika, by odczytał zakodowane w świetle LED informacje, takie jak dokumentacja techniczna czy szczegóły dotyczące instalacji i utrzymania jednostek. W ten sposób aplikacja pozwala zaoszczędzić czas podczas montażu i konserwacji systemu. Z kolei właściciele budynku mogą monitorować zużycie energii, by podjąć odpowiednie kroki w celu optymalizacji pracy urządzeń.

  - Chcemy jak najszybciej wprowadzić na rynek produkty wykorzystujące czynnik chłodniczy R32, aby dystrybutorzy i instalatorzy mogli oferować klientom rozwiązania odpowiadające ich obecnym i przyszłym potrzebom. Nowa linia produktów PACi to ważny krok w tym kierunku. Systemy R32 mają zdecydowanie mniejszy wpływ na globalne ocieplenie i jednocześnie oferują lepszą efektywność energetyczną, co pozwala nam dbać zarówno o środowisko, jak i o zadowolenie użytkowników - mówi Mariusz Luchowski, Country Menager w Panasonic Heating & Cooling Solutions Poland.

  Panasonic robi kolejny krok w stronę pełnego przejścia na R32, wprowadzając zmodernizowaną linię PACi

  Modernizacja linii PACi R32 aktualnie obejmuje:

  • Jednostki zewnętrzne z serii Standard (PZ) 10/12,5/14 kW
  • Jednostki wewnętrzne: 4-kierunkowe modele kasetonowe (PU2), modele sufitowe (PT2), kanałowe (PF1) i ścienne (PK2)

  Co ważne, nowe jednostki wewnętrzne PACi są kompatybilne zarówno z agregatami pracującymi z czynnikiem R410, jak i R32. Właściciele budynków mogą zatem stopniowo modernizować instalacje, zaczynając od jednostek wewnętrznych. Z kolei agregaty PACi R32 nie mogą współpracować ze starszymi jednostkami wewnętrznymi na R410.

  Nowa linia PACi R32 dostępna jest w ofercie Panasonic od maja 2018 r. Wprowadzenie kolejnych modeli oraz opcji, takich jak Datanavi, zaplanowane jest na jesień 2018 r.

  Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

  Źródło:
  Panasonic Marketing Europe Gmbh
  Artykuł został dodany przez firmę

  Panasonic Marketing Europe Gmbh

  Panasonic Corporation jest jednym z największych producentów elektroniki konsumenckiej i przemysłowej na świecie. Zatrudnia ponad 300 000 osób i wytwarza około 15 000 rodzajów produktów sprzedawanych na całym świecie.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.