google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 20.03.2019
  1 USD
  3.7767
  -0.0056
  1 EUR
  4.2864
  -0.0076
  1 CHF
  3.7781
  -0.0047
  1 GBP
  4.9955
  -0.0235
  1 RUB
  0.0587
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowa aplikacja Panasonic Datanavi ułatwiająca konserwację systemów ogrzewania i chłodzenia

  Logo Panasonic

  Panasonic zaprezentował aplikację Datanavi mającą na celu szybsze uruchomienie i konserwację urządzeń grzewczo-chłodzących. Rozwiązanie wykorzystuje innowacyjną technologię Panasonic do przekazywania informacji za pomocą światła, Light ID. Dzięki niej dostarcza najważniejszych danych o produkcie bezpośrednio na mobilne urządzenie użytkownika bądź serwisanta, umożliwiając tym samym szybkie wykonywanie prac związanych z uruchomieniem i konserwacją systemu.

  Aplikacja Panasonic Datanavi

  Aplikacja rozpoznaje unikalny kod Light ID urządzenia, który jest przesyłany za pomocą światła LED emitowanego przez panel sterujący. Użytkownik odbiera kod poprzez przytrzymanie smartfona w zasięgu emitowanego światła. Po otrzymaniu kodu aplikacja łączy się z chmurą danych, by rozszyfrować powiązane z produktem informacje, które natychmiast wyświetlane są na ekranie urządzenia mobilnego. W praktyce oznacza to, że wystarczy skierować np. smartfon (wyposażony w aplikację Datanavi) w stronę sterownika, by wszelkie informacje o systemie pojawiły się na ekranie telefonu.

  Technologię Light ID obsługuje sterownik Panasonic CZ-RTC5B kompatybilny z wybranymi systemami chłodzenia i ogrzewania Panasonic.

  logo Datanavi PanasonicDatanavi daje użytkownikom wgląd we wszystkie istotne informacje o urządzeniu przechowywane w chmurze, takie jak instrukcje obsługi, szczegóły dotyczące instalacji i utrzymania oraz raporty na temat zużycia energii, które wskazują sposoby optymalizacji pracy urządzeń. Dodatkowo aplikacja informuje, kiedy konieczne jest wykonanie czynności konserwacyjnych. Z kolei, gdy na panelu sterującym pojawi się kod błędu, użytkownik może dzięki Datanavi natychmiast sprawdzić jego szczegółowy opis, uzyskać dostęp do pomocy technicznej i instrukcji obsługi.

  Datanavi została stworzona dla specjalistów zajmujących się konserwacją rozwiązań grzewczo-chłodzących. Umożliwia im prześledzenie historii urządzenia, szczegółowej dokumentacji technicznej i wymagań serwisowych w dowolnym czasie i miejscu, co pozwala oszczędzić cenny czas.

  Aplikację można pobrać na systemy iOS i Android. Następnie wystarczy się zarejestrować, zalogować i postępować zgodnie z instrukcjami. Usługa będzie dostępna w Europie w maju 2018 r.

  Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

  Źródło:
  Panasonic Marketing Europe Gmbh
  Artykuł został dodany przez firmę

  Panasonic Marketing Europe Gmbh

  Panasonic Corporation jest jednym z największych producentów elektroniki konsumenckiej i przemysłowej na świecie. Zatrudnia ponad 300 000 osób i wytwarza około 15 000 rodzajów produktów sprzedawanych na całym świecie.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.