google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 22.02.2019
  1 USD
  3.8242
  -0.0005
  1 EUR
  4.3387
  0.0065
  1 CHF
  3.8225
  0.0054
  1 GBP
  4.9787
  -0.0178
  1 RUB
  0.0584
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak duże znaczenie ma jakość kabli i przewodów?

  Jak duże znaczenie ma jakość kabli i przewodów?Z niektórych forów można się dowiedzieć, że wszystkie kable są takie same i różnią się jedynie ceną. Sprawdzamy, czy tak jest rzeczywiście.

  Najwięcej osób ma problemy z małymi kablami wykorzystywanymi codziennie, jak zasilacze do laptopów, kable USB i ładowarki do telefonów. Po zakupach tanich kabli rodem z Chin często okazuje się, że działa co drugi, a nawet co trzeci z nich. Reszta może służyć, ale nigdy nie ma pewności, jak długo. Ładowarki czasem ładują tylko w określonej pozycji, a kable USB nie przy wszystkich urządzeniach. W najgorszym przypadku serwis odmawia naprawy komputera czy telefonu w ramach gwarancji, jeśli był on używany razem z nieoryginalnym, wadliwym zasilaczem.

  Uwaga na listwę

  Jeszcze gorzej jest, jeśli chodzi o większe kable i przewody do użytku domowego. Nie funkcjonująca listwa przeciwprzepięciowa skutkuje koniecznością mozolnego odłączania wielu różnych sprzętów. Podobnie jest z przedłużaczami, które często służą do umieszczania takich listew w trudno dostępnym miejscu. Najpierw trzeba jednak sprawdzić, który element nie działa, co zajmuje kolejne minuty.

  Jak duże znaczenie ma jakość kabli i przewodów?

  Kupując przewód z podejrzanego źródła, nie mamy pewności, czy przewodzi on prąd o deklarowanej na opakowaniu mocy. Stąd wady odczuwalne przy współpracy tylko z niektórymi urządzeniami – tymi, które potrzebują więcej prądu. To jednak niewielki problem w porównaniu z używaniem przedłużacza o zbyt dużej mocy. W ekstremalnych przypadkach plastik na listwie przeciwprzepięciowej zaczyna się palić. Zdarza się też, że to od źle dobranej listwy zaczyna topić się wtyczka. Wszystko to może nie tylko trwale uszkodzić drogie sprzęty, ale też wywołać pożar. To dlatego również do większych sprzętów, jak pralki czy grzejniki, warto kupować tylko dobrej klasy kable i wykorzystywać je z solidnymi listwami, przeznaczonymi do odpowiedniej mocy.

  Dobre przewody przyłączeniowe

  Groźne jest też wykorzystywanie niefachowych przewodów przyłączeniowych do telewizora czy innego dużego sprzętu. Kabel w tym przypadku znajduje się zawsze z tyłu i to z dala od środka pokoju. To powoduje, że lokatorzy zbyt późno mogą zdać sobie sprawę z tego, że plastik się topi lub następuje zwarcie.

  Jak duże znaczenie ma jakość kabli i przewodów?

  Zdarza się też, że przewody anonimowych, chińskich marek mają niestandardową długość, przez co mogą być za krótkie dla kogoś, kto przyzwyczaił się do wariantów dostępnych w sklepach. To o tyle niewygodne, że po powrocie do domu może się okazać, że pralkę czy lodówkę trzeba w związku z tym przestawić. Jeśli to nie możliwe, pozostaje udanie się do sklepu po dwu- lub pięciometrowy, standardowy kabel. Dobre przewody przyłączeniowe znajdziesz na stukpuk.pl.

  Szczególnie warto o tym pamiętać we wszelkich zastosowaniach profesjonalnych. Może się zdarzyć, że kiepski kabel będzie przyczyną uszkodzenia drogiego sprzętu. Poza tym przez złe kable i w efekcie niedziałające maszyny biznes może być mniej efektywny i negatywnie zapisać się w świadomości klientów. Dotyczy to właściwie wszystkich branż, od nagłośnieniowej, przez gastronomiczną, aż po informatyczną.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.