google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 11.12.2018
  1 USD
  3.7763
  0.0163
  1 EUR
  4.2982
  0.0071
  1 CHF
  3.8266
  0.027
  1 GBP
  4.7647
  -0.0205
  1 RUB
  0.0568
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sprzęt na lata – jak konserwować elektronarzędzia

  Logo Lange Łukaszuk

  Solidnymi elektronarzędziami możemy cieszyć się przez całe lata. By intensywnie użytkowany sprzęt działał jak nowy, należy zadbać o jego konserwację.

  Wybierając elektronarzędzia chcemy, by była to inwestycja długoterminowa. By tak się stało, istotne jest to, jak traktujemy sprzęt. Kluczowe jest zachowanie czystości, wybór akcesoriów i użytkowanie zgodne z przeznaczeniem.

  Czyszczenie priorytetem

  Lange Łukaszuk - konserwacja elektronarzędzi
  fot. LŁ

  W przypadku elektronarzędzi ważną rolę odgrywa zachowanie czystości sprzętu po każdym użyciu. Szczególnego znaczenia nabiera to w kwestii narzędzi jak szlifierka stołowa, pracujących w strefie wylotu pyłu. - Ten potrafi zablokować szczęki uchwytu lub go skutecznie unieruchomić. By się tego ustrzec, warto pamiętać o regularnym odsysaniu pyłu na przykład przez wykorzystanie odkurzaczy współpracujących z elektronarzędziami – mówi  Jacek Sztorc, menedżer produktu w Lange Łukaszuk. O czym jeszcze pamiętać?

  • Przedmuchiwaniu sprężonym powietrzem – pozwala uniknąć uszkodzenia silnika
  • Czyszczeniu przewodów wentylacyjnych – mokrą szmatką lub miękką szczoteczką
  • Nie zapominać o kurzu – jego gromadzenie się prowadzi do zwarć

  Regularne smarowanie

  Równie istotne jest smarowanie przekładni. - Podczas pracy smary wytapiają się od temperatury. Gdy narzędzie zaczyna słabnąć, może to oznaczać brak smarowania wewnątrz sprzętu – mówi Jacek Sztorc. Tę czynność najlepiej wykonać w autoryzowanym serwisie, który zapewnia np. Lange Łukaszuk, oficjalny dystrybutor w Polsce ponad 20 producentów sprzętu jak Scheppach czy Panasonic. Dodatkowo można zadbać o ochronę wrzecion i współpracujących ze sobą elementów przekładni za pomocą środków czyszcząco-smarujących w spreju.

  Sprawne elementy

  Chcąc wydłużyć żywotność sprzętu, należy pamiętać o wymianie zużywających się w czasie pracy brzeszczotów czy tarcz szlifujących. – Praca na zużytych elementach może uszkodzić elektronarzędzia. Można je wymienić osobiście, bo najczęściej nie wymaga to rozbierania obudowy – tłumaczy Jacek Sztorc. Ważną jest też zachowanie dobrej kondycji podatnych na naderwania przewodów zasilających. Przy niewielkich uszkodzeniach należy natychmiast skrócić kabel, a jeśli to nie możliwe, wymienić go na nowy, by uniknąć całkowitego przecięcia.

  Zgodnie z przeznaczeniem

  By dłużej cieszyć się prawidłowo funkcjonującymi elektronarzędziami należy pamiętać, by wykorzystywać je zgodnie z przeznaczeniem. Informacje o tym, z jakim rodzajem materiału radzi sobie elektronarzędzie, jaka jest jego dopuszczalna grubość, czy jakich akcesoriów wymaga, są podane w instrukcji lub na opakowaniu. Przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z poradami, które pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek.

  Źródło:
  LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
  Artykuł został dodany przez firmę

  LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

  Reprezentujemy w Polsce marki o światowej renomie z branż elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Wprowadzamy produkty wysokiej klasy i innowacyjne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.