google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 20.06.2018
  1 USD
  3.7352
  0.0036
  1 EUR
  4.3171
  0.0058
  1 CHF
  3.7470
  0.0008
  1 GBP
  4.9159
  -0.0043
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 5 kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze siłowników do bram skrzydłowych

  5 kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze siłowników do bram skrzydłowychOtwierana pilotem brama w dzisiejszych czasach nie jest już luksusem, a bardzo praktycznym i wygodnym elementem każdego ogrodzenia. Ceny automatyki do bram znacznie spadły, na rynku jest również bardzo duży wybór producentów i produktów. W związku z tym niemal każdy może pozwolić sobie na zamontowanie na własnej posesji bramy dwuskrzydłowej z napędem. Jednak, aby móc cieszyć się z wygodnej bramy i niezawodnej automatyki do niej, trzeba wcześniej poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego mechanizmu. Poniżej można przeczytać o 5 kwestiach, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze napędu do bram dwuskrzydłowych.

  1. Długość skrzydła

  Aby zapewnić odpowiednią wydajność i kulturę pracy siłownika do bramy trzeba dobrać go do długości skrzydła. Każdy siłownik w opisie katalogowym ma zawartą maksymalną długość skrzydła, którą może obsłużyć, więc nie jest problemem wybrać właściwy model. Ważne jest jednak, aby skrzydła zmierzyć przed zakupem, aby nie okazało się, że ramię siłownika jest na przykład za krótkie. Jest to o tyle ważne, że przy nieodpowiednio dobranej długości skrzydła do ramienia siłownika może okazać się, że brama nie otwiera się na pełną szerokość albo nie domyka się.

  2. Masa skrzydła

  Równie ważnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze automatyki do bram jest masa skrzydła. Są one wykonane z różnych materiałów, różnie są również wypełnione – niektóre mają tylko pręty, inne są zaślepione. W związku z tym waga różnych typów bram może się znacząco różnić. Informację zarówno masie skrzydeł bramy, jak i o maksymalnej dopuszczalnej masie, którą może obsłużyć dana automatyka do bram można znaleźć w broszurze od producenta. Gdy siłowniki do bram zamontuje się w cięższych niż maksymalna dopuszczalna masa skrzydłach w najgorszym wypadku trzeba liczyć się z ich uszkodzeniem, w najlepszym – w znacznym ograniczeniu żywotności.

  3. Wypełnienie skrzydła

  Jest to kwestia, która wiąże się po części ze wspomnianą wyżej masą, ale wpływa też w inny sposób na wybór odpowiedniej automatyki do bram. Trzeba pamiętać, że brama w pełni zabudowana blachą jest nie tylko cięższa, ale również stawia większy opór powietrzu. Jest to szczególnie istotne na przykład w wietrzny dzień, kiedy wypełnione skrzydło podczas otwierania może zadziałać jak żagiel, a tym samym będzie wymagało więcej mocy przy otwieraniu. Przy wypełnionych skrzydłach można na przykład wybrać automatykę przeznaczoną do dłuższych skrzydeł – dzięki temu brama będzie bardziej stabilna i bez problemu będzie otwierać się nawet w bardzo wietrzne dni. Warto pamiętać też, że brama może być narażona na powiewy wiatru również w pozycji zamkniętej. Aby jak najlepiej utrzymać jej stabilność można zakupić siłowniki do bram, które posiadają obsługę dodatkowego elektrozamka. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem bramy.

  4. Częstotliwość otwierania bramy

  Bardzo ważnym aspektem przy wyborze automatyki do bram jest częstotliwość otwierania. Zupełnie inne modele siłowników trzeba wybrać do bramy przy jednorodzinnym domu, którą otwiera się maksymalnie 2-3 razy dziennie, inne do bramy przy bloku lub innym miejscu o wzmożonym ruchu, w którym brama może otwierać się dziennie nawet kilkadziesiąt razy na dzień. Wybór automatyki do bram o przeznaczeniu przemysłowym do rzadko używanej bramy jest niepotrzebnym wydatkiem. Takie siłowniki są bowiem zdecydowanie droższe ze względu na to, że wykonane są z trwalszych materiałów wytrzymujących duże obciążenia. Z drugiej strony wybór modeli „cywilnych” do użytku intensywnego może, w krótkim czasie spowodować awarie, uszkodzenia i konieczność wymiany na nowy model.

  5. Miejsce montażu

  Wybierając automatykę do bram często zapomina się o tym aspekcie, a jest on niezwykle istotny. Trzeba wziąć pod uwagę ile miejsca może zająć automatyka do bramy i cały osprzęt, gdzie może zostać zamontowana, czy nie będzie przeszkadzała lub ograniczała niezbędnej przestrzeni, jaki rodzaj zasilania jest dostępny bez konieczności dodatkowych inwestycji i kosztów. Warto rozeznać się na rynku i zapoznać z nowymi rozwiązaniami – na przykład siłownikami do bram, które montowane są pod ziemią, a nie na skrzydle bramy. Są to możliwości, które warto poznać, zwłaszcza jeśli ma się ograniczoną lub trudniejszą w zagospodarowaniu przestrzeń.

  Wymienione powyżej kwest dotyczą aspektów technicznych montażu. Wybierając automatykę do bram nie można jednak zapomnieć o wyborze odpowiedniego sprzedawcy. Najlepiej wybierać renomowanych dystrybutorów, którzy mają szeroki wybór siłowników do bram. Przykład takiej bogatej oferty można znaleźć pod tym linkiem - https://www.eltrox.pl/automatyka-domowa/automatyka-bram.html. Jest to gwarancja tego, że uda się dostosować siłowniki do bramy dwuskrzydłowej do potrzeb i możliwości każdego klienta.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.