google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 20.06.2018
  1 USD
  3.7352
  0.0036
  1 EUR
  4.3171
  0.0058
  1 CHF
  3.7470
  0.0008
  1 GBP
  4.9159
  -0.0043
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kompaktowe bloki złączy do podłączenia silnika

  Logo Phoenix Contact

  Technologia push-in pozwala na zaoszczędzenie miejsca

  Oszczędność miejsca z jednej strony, przejrzystość i funkcjonalność z drugiej - takie są dziś wymagania w celu zapewnienia efektywnej produkcji szaf sterowniczych. Mając to na uwadze coraz więcej złączek opracowuje się dla coraz bardziej wyspecjalizowanych zastosowań. Weźmy na przykład dwa nowe złącza silnikowe firmy Phoenix Contact, oferujące użytkownikom liczne korzyści.

  Kompaktowe bloki złączy do podłączenia silnika

  W celu dokładnego określenia konkretnych zastosowań w szafie sterowniczej, a także zaoszczędzenia miejsca, kompletna linia złączek szynowych Clipline firmy Phoenix Contact oferuje odpowiednie produkty do zasilania lub przesyłu sygnałów do czujników i urządzeń wykonawczych. Bloki złączek szynowych z odłącznikiem nożowym umożliwiają pomiar prądu bezpośrednio w bloku złączy bez konieczności odłączania przewodów łączących. Bloki złączy z diodami informują o błędzie za pośrednictwem sygnalizacji LED. Złącza doprowadzające zasilanie mogą rozprowadzić potencjał nawet na kilka odbiorników jednocześnie. Jest wiele innych przykładów, które można dodać do tej listy.

  Złączki szynowe do podłączenia silnika

  "Małe" złącze do przyłączenia silnika o oznaczeniu PT 2,5-PE/3L i "duże" złącze do przyłączenia silnika o oznaczeniu PT 4-PE/3L - jak sugerują ich nazwy - przeznaczone do podłączenia silników prądu przemiennego. Bloki złączy mają trzy poziomy służące do podłączenia faz L1, L2 i L3. Kolejny poziom może być użyty do połączenia przewodu ochronnego PE. Złącza do podłączenia silnika są przeznaczone dla 800 V zgodnie z europejską normą IEC natomiast wg. amerykańskiej normy UL 1059 (Use Group C), odstępy izolacyjne powietrzne i powierzchniowe są przeznaczone dla 600 V. Oba złącza zaprojektowano dla maksymalnego prądu odpowiednio 25 A i 32 A.

  Konfiguracja techniczna złączy zapewniona jest dzięki systemowi akcesoriów CLIPLINE Complete – po przez kanały wielofunkcyjne lub mostkowe. Mogą być tutaj użyte standardowe mostki typu plug-in FBS. Są to szczególnie dogodne rozwiązanie do mostkowania sąsiednich bloków złączy, ponieważ wymagają one minimalnej siły wkładania. Złącza do podłączenia silnika posiadają kanał mostkowy na każdym poziomie - użytkownik może więc użyć jednego złącza jako zasilania i obsługiwać równolegle kilka urządzeń na sąsiadujących złączach. Zmniejsza to problemy związane z okablowaniem i oszczędza nie tylko koszty materiałowe i logistyczne, ale również koszty montażu pozostałego okablowania (rysunek 5).

  Kompaktowe bloki złączy do podłączenia silnika
  Rysunek 5

  Wygodne zaciski Push-in

  Aby zapewnić by cały proces był jak najbardziej efektywny, do podłączenia przewodów wybrano popularną technologię Push-in. Oznacza to, że przewody mogą być włożone ręcznie do zacisku bez potrzeby dodatkowego narzędzia. Ta technologia bezpośrednich połączeń jest obecna w większości nowych produktów firmy Phoenix Contact, nie tylko w złączkach szynowych, ale także w innych elementach posiadających punkt zaciskowy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz szafy sterowniczej. Począwszy od złączki PCB przez złącza przemysłowe na sterownikach skończywszy (rysunek a_0078469).

  Kompaktowe bloki złączy do podłączenia silnika
  Rysunek a_0078469

  Dzięki tej efektywnej technologii połączeń, złącza do podłączenia silnika charakteryzują się idealnymi wielkościami, o długości około 101 i 104 mm oraz szerokości 5,2 mm i 6,2 mm. Złączki szynowe w standardowym systemie modularnym mają tę samą szerokość. Ze względu na jednolite wymiary odstępu, wykorzystywane również przez inne technologie połączeń, dla całego zakresu produktów możliwe jest stosowanie jednolitych akcesoriów. Użytkownicy mogą czerpać korzyści płynące ze zmniejszonej wielkości, np. przy wkładaniu mostków, akcesoriów pomiarowych i materiałów do oznakowania.

  Źródło:
  Phoenix Contact Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Phoenix Contact Sp. z o.o.

  Pod tą nazwą kryje się doskonały serwis. Dzięki kompetentnemu i indywidualnemu doradztwu oferowanemu przez naszą spółkę handlową nasi klienci są zawsze w centrum naszego zainteresowania. Skontaktuj się z nami!

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.