google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  producent oświetlenia led - gomarplus.pl
  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowe opaski zaciskowe ABB montowane bez narzędzi

  Logo ABB

   

   

  Poznaj sekret instalatorów, którzy oszczędzają czas przy montażu opasek zaciskowych, gdyż nie muszą stosować żadnych dodatkowych narzędzi.

  Rosnące potrzeby w zakresie rozprowadzania okablowania do zasilania różnego typu urządzeń, instalacji monitoringu, czy systemów audio-video tworzą nowe wyzwania dla producentów produktów instalacyjnych. Firmy często stają przed pytaniem: jak przyspieszyć wykonywane czynności, przy zapewnieniu bezpieczeństwa dla instalatora oraz zachowaniu wysokiej jakości wykonywanej usługi.

  Nadmierna ilość narzędzi

  Opaska zaciskowa Opaska Twist Tail™ od firmy ABB

  Stary sposób rozprowadzania okablowania wiązał się z posiadaniem co najmniej jednego lub kilku narzędzi, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy i konieczności docinania za każdym razem końca opaski. Taki stan rzeczy był niezwykle kłopotliwy przy pracach na wysokości: zawsze powstawał dylemat, którą ręką uchwycić szczypce a którą opaskę, w której kieszeni umieścić paczkę z opaskami, aby nie wypadła i nie spowodowała zbędnego zamieszania. Te z pozoru proste czynności, jeszcze bardziej się komplikują, jeśli weźmiemy pod uwagę zmęczenie instalatora, niekorzystne warunki atmosferyczne czy pośpiech.

  Montowanie opasek bez narzędzi

  Jednym z rozwiązań wyżej opisywanych problemów jest opaska kablowa Twist Tail™, która wraz z przejęciem amerykańskiej firmy Thomas&Betts stała się integralną częścią oferty produktowej firmy ABB. Twist Tail™ może być stosowana wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń oraz w nieco bardziej wymagających aplikacjach przemysłowych, przy obciążeniu nawet do 13,6 kg.

  Opaska zaciskowa Opaska Twist Tail™ od firmy ABB

  Dlaczego właściwie mówimy o innowacji w przypadku produktu Twist Tail™? Czym wyróżnia się ta z pozoru zwykła opaska zaciskowa? Przede wszystkim opaski Twist Tail™ oferują większe bezpieczeństwo przy pracy na wysokościach. Zapewnia to brak konieczności używania dodatkowego narzędzia oraz skrócenie czasu potrzebnego do przeprowadzenia instalacji. Opaskę montujemy w sposób tradycyjny, ale końcowy element montażu, polega jedynie na przekręceniu paska przy samej główce.

  Opaska posiada nacięcia boczne, które umożliwiają oderwanie paska blisko główki, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa pozostawienia ostrych krawędzi.

  Zastosowanie opaski

  Dzięki takiej konstrukcji Twist Tail™ mają niemalże nieograniczone możliwości zastosowania i ułatwienia sobie pracy przy organizacji przewodów. Prace prowadzone w halach produkcyjnych, halach magazynowych, przy rozprowadzeniu okablowania w biurach, w szafach rakowych czy nawet w gospodarstwach domowych, mogą nabrać nowego tempa.

  Opaska Twist Tail™ idealnie nadaje się także do prowadzenia kabli i przewodów w korytach siatkowych stosowanych w budynkach biurowych, organizacji kabli i przewodów urządzeń biurowych na biurku, obok biurka lub pod nim. Nadaje się także do instalacji przewodów w rozdzielnicy elektrycznej oraz przy okablowaniu szaf rakowych. Brak konieczności stosowania ostrych narzędzi sprawia, że nie uszkodzimy wrażliwych przewodów transmitujących dane, a siłę zacisku opaski zawsze mamy pod kontrolą własnych dłoni.

  Wykonanie opaski

  Opaska zaciskowa Opaska Twist Tail™ od firmy ABB

  Opaska Twist Tail™ to nie tylko ekonomiczne wykorzystanie czasu, ale również ochrona środowiska. Wykonana jest z poliamidu 6.6 w unikalnej i opatentowanej konstrukcji, bez szkodliwych halogenów i silikonu. Dostępne wymiary długości to 200mm, 300mm i 350 mm przy najpopularniejszej szerokości 4,7mm. Dostępne kolory to biały oraz czarny odporny na działanie promieniowania UV. Zakres temperatur w których opaska może być stosowana zawiera się w przedziale od -40 °C do +85 °C.

  Twist Tail™ to rozwiązanie nie tylko proste i dopasowane do podstawowych potrzeb instalatora, ale jak dotąd jedyne takie na rynku polskim. Instalatorzy, którzy mieli już okazje zastosować najnowsze opaski firmy ABB, nie chcą już wracać do starych rozwiązań, co stanowi najlepszą rekomendację dla tego produktu.

  Więcej o opaskach na stronie: www.abb.pl/opaski-twist-tail

   
  Źródło:
  ABB Sp. z o.o.
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.