google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 13.07.2018
  1 USD
  3.7244
  0.0189
  1 EUR
  4.3302
  0.004
  1 CHF
  3.7118
  -0.0041
  1 GBP
  4.8896
  -0.0057
  1 RUB
  0.0598
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • System Axioline F I/O dla sektora energetycznego spełnia wszystkie Normy IEC 61850

  Ukierunkowanie się na zieloną energię oraz globalne wymogi w zakresie ochrony środowiska i zasobów naturalnych stanowią główne wyzwania zarówno dla społeczeństwa, jak i przemysłu energetycznego. Stworzenie standardu IEC 61850 oznacza powstanie międzynarodowej normy umożliwiającej jednolite projektowanie sieci i systemów komunikacyjnych, w tym także systemu Axioline F I/O produkowanego przez Phoenix Contact.

  System Axioline F I/O dla sektora energetycznego spełnia wszystkie Normy IEC 61850

  Czynniki takie jak rosnące koszty energii, niedobór ważnych zasobów oraz zwiększające się emisje CO2 nabierają coraz większego znaczenia w skali globalnej. Aby zapewnić ludności oraz przedsiębiorstwom dostęp do zrównoważonej i bezpiecznej energii w przyszłości, potrzebujemy nowych koncepcji i podejścia systemowego. Jedną z nich jest inteligentna sieć. Ten rodzaj sieci umożliwia optymalne zsynchronizowanie produkcji energii, jej zużycia i magazynowania. Jednakże, wdrożenie inteligentnej sieci wymaga zastosowania najnowszych technologii. Tylko wtedy możliwe będzie zagwarantowanie elastycznego i niezawodnego sposobu zapewnienia energii zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. Rosnący udział energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, oraz stały wzrost ilości niewielkich, zdecentralizowanych elektrowni, sprawia, że konieczność posiadania szerokiego, jednolitego systemu komunikacji staje się oczywista.

  System ten opiera się na niezależności producenta i interoperacyjności.

  W tym kontekście międzynarodowa norma IEC 61850, “Systemy i sieci komunikacyjne w automatyce sieci zasilania,” odgrywa decydującą rolę. Norma jak i określone przez nią obiektowe transmisje danych po raz pierwszy umożliwiają opisanie złożonych procesów i urządzeń w sposób jednolity dla wszystkich uczestników sieci komunikacyjnej. Dwiema głównymi zasadami IEC 61850 są niezależność producenta oraz interoperacyjność urządzeń. Znacząco zmniejsza to różnorodność istniejących do tej pory przyłączy. Ponadto, użytkownicy nie muszą już zależeć od jednego tylko producenta i zastrzeżonych rozwiązań automatyki sieci.

  Interoperacyjność nie ogranicza się tylko do wymiany danych w oparciu o standardową technologię Ethernetu. Także proces technologiczny jest tutaj jasno określony. Użytkownik ma dostęp do wstępnie określonych jednostek funkcyjnych, które w hierarchicznym modelu danych są opisane jako czytelny plik tekstowy. Te pliki SCL (Substation Configuration Language - Język Opisu Konfiguracji Stacji) tworzą podstawę dla wydajnej inżynierii systemów. IEC 61850 określa też wymagania dla urządzeń. Komponenty używane w systemach energetycznych muszą być w stanie spełniać warunki środowiskowe panujące na danych obszarach oraz być stale dostępne. Tylko tak będzie możliwe zapewnienie stabilnego zasilania. Oprócz zwiększonej odporności na zakłócenia, urządzenia te muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością przepięciową, sprawdzaną w badaniach ESD (wyładowanie elektrostatyczne), badaniach na rozerwanie i przepięcie.

  Wsparcie dla komunikacji MMS i GOOSE

  System Axioline F I/O doskonale nadaje się dla technologii energetycznych.
  System Axioline F I/O doskonale nadaje się dla technologii energetycznych.

  Jeżeli zapewnienie komunikacji odbywa się zgodnie z IEC 61850, to systemy I/O mają do odegrania ważną rolę. Jeszcze przed planowaniem systemu należy zadać sobie ważne pytania, takie jak: w jaki sposób sygnały będą rejestrowane oraz w prosty i wydajny sposób przesyłane. Ponadto, musi być jasne w jaki sposób korzyści wynikające z obiektowego charakteru standardu mogą zostać zintegrowane w inżynieryjny projekt całej stacji. Phoenix Contact rozwiązuje ten problem prezentując swój system Axioline F I/O, zaprojektowany do komunikacji zgodnej z IEC 61850. Moduł I/O opracowany specjalnie dla tych zastosowań w pełni to udowadnia. Dzieje się tak dlatego, że system I/O wyróżnia się szybką transmisją danych, niezawodnością działania oraz łatwością obsługi podczas jego budowy i uruchomienia.

  Krótkie czasy reakcji są podstawowym warunkiem stabilnego zaopatrzenia w energię. Dlatego Axioline F obsługuje zarówno komunikację z systemem sterowania MMS (obsługa komunikatów multimedialnych) a także szybki, inicjowany przez zdarzenia protokół GOOSE (Szybka międzypolowa wymiana danych - Generic Object Oriented System Event) dla bezpośredniej wymiany danych pomiędzy urządzeniami końcowymi (serwerami). Oznacza to, że sygnały o wysokim priorytecie są przesyłane bezpośrednio przez system sterowania do wszystkich uczestników, tak szybko jak to tylko możliwe.

  Artykuł został dodany przez firmę

  Phoenix Contact Sp. z o.o.

  Pod tą nazwą kryje się doskonały serwis. Dzięki kompetentnemu i indywidualnemu doradztwu oferowanemu przez naszą spółkę handlową nasi klienci są zawsze w centrum naszego zainteresowania. Skontaktuj się z nami!

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.