google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 18.02.2019
  1 USD
  3.8286
  -0.004
  1 EUR
  4.3317
  0.0074
  1 CHF
  3.8150
  0.0069
  1 GBP
  4.9437
  0.0333
  1 RUB
  0.0578
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grzejnik elektryczny- kiedy warto go kupić?

  Grzejnik elektryczny- kiedy warto go kupić?Ogrzewanie elektryczne domu uchodzi za stosunkowo drogie rozwiązanie – jednak odpowiedni dobór urządzanie pozwoli nam korzystać z niego w sposób ekonomiczny. Zobacz, jakie grzejniki elektryczne są dostępne na rynku, czym się charakteryzują i czy warto w nie inwestować.

  Ogrzewanie elektryczne domu

  Grzejniki elektryczne to bardzo prosty w instalacji, czysty i nieskomplikowany w obsłudze sposób na ogrzewanie domu. Zakupione w sklepie urządzenia wystarczy powiesić w wybranym miejscu na ścianie, podłączyć za pomocą wtyczki do gniazdka i już można cieszyć się ciepłem. Warunkiem jest posiadanie trójfazowej instalacji elektrycznej, ponadto gniazdka muszą być uziemione. Do zalet ogrzewania elektrycznego należy prostota obsługi oraz szybkość reakcji grzejników na polecenia. Nie musimy posiadać osobnej kotłowni, jak w przypadku instalacji centralnego ogrzewania z piecami na paliwo stałe; nie jest też potrzebne miejsce na składowanie zapasu paliwa. Grzejniki elektryczne są bardzo estetyczne, łatwe w czyszczeniu. Urządzenia wyposażone w termostat oraz zegar umożliwiają programowanie. Dzięki temu, jednorazowo ustawiając czas grzania i pożądaną temperaturę, już nie musimy się martwić ich ciągłym włączaniem i wyłączaniem. Grzejniki dostępne na rynku mogą być wyposażone w wentylator lub pozbawione wentylatora - ma to wpływ na głośność pracy, efektywność procesu ogrzewania, ale także na pobór energii. Ogrzewanie elektryczne jako podstawowy sposób na zapewnienie ciepła w domu jest rozwiązaniem stosunkowo drogim. Sprawdzi się w przypadku niewielkich domów, dobrze ocieplonych, o szczelnych drzwiach i oknach. Jeśli jednak mieszkamy w starym budownictwie, a straty ciepła są duże, ogrzewanie elektryczne będzie dość niekorzystne pod względem finansowym.

  Ogrzewanie uzupełniające

  Grzejniki elektryczne dobrze sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu jako ogrzewanie dodatkowe. Dzięki nim dogrzejemy pomieszczenia, w których instalacja centralnego ogrzewania nie zapewnia komfortu cieplnego. Jako ogrzewanie uzupełniające można wybrać zarówno urządzenia nieprzenośne, wieszane na ścianie, jak i grzejniki przenośne, które w razie potrzeby bez trudu przemieścimy do innego pokoju. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup elektrycznego grzejnika łazienkowego (sprawdź modele dostępne na stronie http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/grzejniki-i-akcesoria/grzejniki-elektryczne.html). Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy możliwość dogrzania łazienki lub wysuszenia ręczników także poza sezonem grzewczym, bez konieczności uruchamiania pieca.

  Jak obniżyć koszty ogrzewania elektrycznego?

  Podstawową wadą ogrzewania elektrycznego jest wysoki koszt wynikający z rosnących cen prądu. Istnieje jednak kilka sposobów na obniżenie rachunków. Po pierwsze, możemy zainstalować ogrzewanie akumulacyjne, dzięki czemu wykorzystamy tańszą nocną taryfę. Po drugie, możemy wybrać grzejniki elektryczne z niskim poborem energii, posiadające ceramiczny rdzeń. Po trzecie, oszczędne będą także urządzenia z radiatorem. Ponadto warto zwrócić uwagę, aby grzejnik pracował w sposób dostosowany do zapotrzebowania - możemy zaprogramować go tak, aby wyłączał się, gdy wychodzimy do pracy, a uruchamiał ponownie tuż przed naszym powrotem do domu.

  Grzejniki elektryczne sprawdzą się jako ogrzewanie uzupełniające. Warto rozważyć ten rodzaj ogrzewania także w przypadku małych, dobrze ocieplonych domów.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.