google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Factory 2.0 Production System - przemysłowa drukarka 3D polskiego producenta dostępna w sprzedaży

  Poznańska firma OMNI3D prezentuje swoją nową przemysłową drukarkę 3D - Factory 2.0 Production System.

  Factory 2.0 Production System - przemysłowa drukarka 3D polskiego producenta dostępna w sprzedażyUrządzenie zostało dotychczas wdrożone u klientów na 3 kontynentach – w Europie, w Ameryce Północnej i w Australii. Wśród nabywców znajdują się firmy z takich gałęzi przemysłu jak: elektronika użytkowa, przemysł maszynowy, przemysł motoryzacyjny i lotniczy oraz firmy zajmujące się projektowaniem linii produkcyjnych i usługodawcy oferujący druk 3D na zlecenie.

  Urządzenie budzi duże zainteresowanie, przede wszystkim ze względu na jego parametry techniczne, atrakcyjną cenę i niskie koszty eksploatacji. Szacujemy, że w porównaniu do innych przemysłowych rozwiązań dostępnych na rynku, koszt zakupu naszej drukarki jest 4-krotnie niższy, a koszty eksploatacji mogą być nawet 5-krotnie niższe – w zależności od zastosowania. Pozwala to na wdrożenie urządzenia przez małe i średnie firmy, które dotychczas nie było na to stać.” – mówi Sławomir Mirkowski, odpowiedzialny w OMNI3D za operacje i finanse.

  Dokąd zmierza przemysłowy druk 3D?

  W 2015 roku na świecie zostało zakupionych ponad 12,5 tys. profesjonalnych systemów do druku 3D, a średnia roczna stopa wzrostu tego rynku wynosi 26%. Te liczby nie pozostawiają żadnych wątpliwości - zastosowanie druku 3D w przemyśle z czasem zmieni funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw produkcyjnych.

  Factory 2.0 Production System - przemysłowa drukarka 3D polskiego producenta dostępna w sprzedaży

  Zastosowanie druku 3D na świecie ciągle wzrasta. Jest on wykorzystywany głównie do produkcji części zamiennych do linii produkcyjnych i do urządzeń (33%), do prototypowania (16%), w działach R&D i w edukacji (10%), do produkcji modeli (9%) i wzorców dla odlewów metalowych (8%). Parametry techniczne, które posiada Factory 2.0 pozwalają na wykorzystanie jej na wszystkich tych polach. Dlatego w OMNI3D uważamy, że każda polska firma przemysłowa powinna zainteresować się możliwościami wdrożenia systemów do druku 3D.” – podkreśla Konrad Sierzputowski, który w firmie OMNI3D odpowiada za rozwój technologii.

  Bezpłatny audyt możliwości wdrożenia technologii druku 3D w przemyśle

  Częścią wprowadzenia na rynek Factory 2.0 jest program INNOWACYJNI W 3D. W ramach programu OMNI3D oferuje przeprowadzenie bezpłatnego audytu przedwdrożeniowego, którego zadaniem jest ustalenie celowości i opłacalności zastosowania druku 3D w danej firmie.

  Factory 2.0 Production System - przemysłowa drukarka 3D polskiego producenta dostępna w sprzedaży

  Oferowany audyt ma na celu pokazanie naszym klientom o jakich dokładnie oszczędnościach czasu i kosztów możemy mówić w przypadku zastąpienia tradycyjnych metod działania naszym rozwiązaniem do druku 3D.” – wyjaśnia Tadeusz Hoppel, Dyrektor Sprzedaży w OMNI3D.

  Więcej informacji o produkcie

  Parametry techniczne Factory 2.0 Production System:

  • wyjątkowo wysoka precyzja wymiarowa wydruków,
  • duża powierzchnia druku - 500 x 500 x 500 mm,
  • zamknięta i grzana komora - umożliwiająca drukowanie dużych elementów z tych samych profesjonalnych materiałów, które są wykorzystywane w tradycyjnych metodach produkcji,
  • dwa ekstrudery - pozwalające na drukowanie nietypowych i skomplikowanych kształtów z wykorzystaniem dedykowanego materiału podporowego,
  • automatyczna kalibracja - umożliwiająca szybkie przygotowanie maszyny do pracy.


  Producent oferuje 3 profesjonalne materiały do druku – ABS-42, ASA-39 i HIPS-20. Wszystkie filamenty są testowane pod względem wytrzymałości i rozciągliwości. Firma pracuje nad wprowadzeniem kolejnych typów materiałów.

  Źródło:
  infoWire.pl
  www.infoWire.pl
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.