google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Generator etykiet energetycznych Panasonic już dostępny dla instalatorów

  Logo PanasonicPanasonic udostępnił generator etykiet energetycznych (Energy Label Generator), czyli narzędzie online, które pomoże instalatorom w przestrzeganiu zapisów Dyrektywy ErP, obowiązujących od 26 września br. Rozwiązanie umożliwia generowanie etykiet z informacją o klasie energetycznej poszczególnych produktów oraz obliczenie efektywności całych systemów.

  Panasonic Aquarea
  Panasonic Aquarea

  Unijna Dyrektywa ErP (Energy-related Products) określa minimalne dopuszczalne wymagania dotyczące efektywności produktów zużywających energię. Od 26 września 2015 r. jej zapisy obejmują również urządzenia grzewcze i pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody. Dla producentów oznacza to obowiązek umieszczania na produktach etykiet zawierających m.in. informacje o sprawności energetycznej urządzenia, rocznym zużyciu energii czy poziomie hałasu.

  Z kolei instalatorzy muszą dodatkowo obliczyć i przedstawić klientowi dane dotyczące efektywności całego systemu.

  W związku z wprowadzonymi zmianami Panasonic opracował i udostępnił instalatorom generator etykiet energetycznych. Pozwala on uzyskać charakterystykę danego produktu, pobrać odpowiednią etykietę, a także obliczyć efektywność układu grzewczego. Narzędzie jest dostępne online i bardzo proste w użyciu - wystarczy wybrać odpowiednią strefę klimatyczną oraz model pompy ciepła, by system automatycznie wygenerował etykietę z informacją o klasie energetycznej. Z kolei w przypadku systemów obejmujących również rozwiązania innych dostawców, należy wprowadzić wymagane informacje z karty produktu, a generator oblicza efektywność energetyczną całego systemu.

  Wszystkie pompy ciepła w ofercie Panasonic należą do najbardziej efektywnych rozwiązań klasy A++ podczas pracy przy 55°C1. Zgodnie z Dyrektywą ErP urządzenia są klasyfikowane w dziewięciu kategoriach, od najbardziej efektywnych A++ do najniższej kategorii G. Jednostki zapewniające ogrzewanie na poziomie 55°C muszą być zaklasyfikowane w przedziale od A do A++, wykazując wydajność pracy na poziomie 100 proc. W przypadku pomp niskotemperaturowych minimalna wydajność pracy powinna wynosić 115 proc. i muszą charakteryzować się one klasą energetyczną A+ lub A++.

  – Wejście w życie zapisów Dyrektywy ErP to bardzo dobra wiadomość dla konsumentów, którzy mogą teraz w prosty sposób porównać ze sobą urządzenia różnych producentów i wybrać to, które zapewni im największe oszczędności związane ze zużyciem energii – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic. - Również z punktu widzenia Panasonic nowe przepisy są korzystne, gdyż promują rozwiązania wysokiej jakości i przyjazne środowisku, a to od dawna jest kierunek, w jakim zmierza nasza firma - dodaje Tomasz Lenarczyk.

  Oficjalne oznakowanie obowiązuje od 26 września 2015 r. wraz z półrocznym okresem przejściowym. Aby uzyskać więcej informacji lub skorzystać z generatora etykiet Panasonic, należy odwiedzić stronę: www.panasonicproclub.com.

  Źródło:
  Panasonic Marketing Europe Gmbh
  Artykuł został dodany przez firmę

  Panasonic Marketing Europe Gmbh

  Panasonic Corporation jest jednym z największych producentów elektroniki konsumenckiej i przemysłowej na świecie. Zatrudnia ponad 300 000 osób i wytwarza około 15 000 rodzajów produktów sprzedawanych na całym świecie.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.